Hoşgeldiniz  

OPERASYONA HAZIRIZ EMİR BEKLİYORUZ!

admin | 28 Eylül 2019 | Gündem, Röportajlar, Tüm Manşetler A- A+

OPERASYONA HAZIRIZ EMİR BEKLİYORUZ!

Sultan Murat Tümeni bünyesinde yer 213. Tugay’a bağlı 3 birlik komutanı Muhammed İsa ile bir röportaj gerçekleştirdik.


Fırat kalkanı Harekatı ile terörden temizlenen Çobanbey bölgesinde bulunan 2. Kolordu’ya bağlı Sultan Murat Tümeni Özel kuvvetler merkezinde gerçekleştirmiş olduğumuz röportaj’da Fırat’ın doğusuna yapılması muhtemel harekat, Fırat kalkanı bölgesinin güvenliği, eğitim çalışmaları ve askeri tatbikatlar hakkında konuştuk.

Dilerseniz ilk önce Muhammed İsa komutanı tanıyalım.

Sultan Murat Tümeni bünyesinde yer alan 213. Tugay’a bağlı 3 birlik komutanı Muhammed İsa, 2011 yılında Suriye halkının özgürlük mücadelesine ve sonrasında Özgür Suriye Ordusuna katılan komutan, 8 yıldır silahlı direnişte yer almaktadır.

Fırat Kalkanı Harekâtı başladığında TSK ile birlikte Cerablus’a Sultan Murat Tümeni saflarında giriş yaptı ve bölgenin terörden temizlenmesine katkı sağladı.

Milli Ordu bileşenlerinden 2. kolordu’ya bağlı Sultan Murat Tümeni, Fırat kalkanı ve Zeytin dalı harekâtlarında 1000’e yakın şehit verdi.

Bölgenin terörden temizlenip istikrara kavuşmasında önemli rol oynayan Sultan Murat Tümeni, Özel kuvvetler eğitimi ve Askeri tatbikatlar konusu başta olmak üzere askeri alanda da kendini çok iyi geliştirerek profesyonel ordu sistemine geçmiş durumda.

Özel Kuvvetler merkezinde eğitim alan askerler, her koşulda savaşabilecek şekilde eğitiliyor.

Askerlerin performansı düşmemesi için her gün sabah spor eğitimleri veriliyor ve spor eğitimleri yanı sıra hafif ve ağır silah eğitimi alan askerler, düzenli olarak atış talimi yaparak olası operasyonlara hazır tutuluyor, yoğun eğitimlerin ardından askerler Menbiç ve diğer cephe hatlarına gönderiliyor.

2000 özel kuvvetler eğitimi almış askerimiz operasyon emrini bekliyor

Fırat’ın doğusuna düzenlenmesi planlanan harekât hakkında bilgi veren İsa, zorlu eğitimlerden geçen 2000 askerimiz emir bekliyor, biz operasyona hazırız dedi.

Röportaj sonunda komutanla beraber cephe hatlarında nöbet tutan askerlerimizi ziyaret ettik terör örgütü YPG/PKK’ya karşı elleri tetikte bekleyen askerlerimizin morali son derece iyi durumdaydı.

İşte terör örgütü YPG/PKK kontrolü altındaki Sayyada dağı ve çatılarında keskin nişancıların olduğu evler.

İbrahim Bozan /Türkmen Ajans

1066 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Türkmen Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.