Hoşgeldiniz  

ÇOBANBEY’DE 7000 KİŞİ’YE İSTİHDAM SAĞLAYACAK DEV PROJE

admin | 27 Eylül 2019 | Gündem, Röportajlar, Tüm Manşetler, Türkmeneli A- A+

Fırat kalkanı Harekatıyla terörden temizlenen bölgelerde yaşayan insanların tek şikayeti işzilik Suriyeli iş adamları’nın bölgede istihdam sağlayacak yatırımlar yapmamasından şikayet eden bölge halkını sevindirecek açıklama Çobanbey sanayi ve ticaret odası başkanı sayın Hüseyin İsa’dan geldi.

Çobanbey sanayi ve ticaret odası başkanı sayın Hüseyin İsa ile gerçekleştirdiğim röportajda İsa, bölge halkını ilgilendiren önemli açıklamarda bulundu.

Bölgedeki işsizlik sorununu çözebilmek için 15 Hektarlık arazi satın alındığını ve bu alana bölge halkına çeşitli sektörlerde istihdam sağlayacak bir sanayi sitesi inşa edileceğini açıkladı.

Çobanbey organize sanayi sitesi’nin yakında inşasına başlanacağını açıklayan Hüseyin İsa, bu proje tamamlandığında bölgede 7000 kişiye istihdam sağlayacağını söyledi, böylece Fırat kalkanı bölgesinde ortalama aile nüfusu 5 kişiden hesaplanarak 35000 kişi faydalanacak.

Sitede her sektörden atölyeler olacak

Alt yapısını Afad’ın üstleneceği Çobanbey Organize Sanayi sitesinde 200 metre kareden oluşacak 700 atölye olacak.
bölge halkının çoğunlukla ayakkabı sektöründe çalıştığı için sitenin büyük bölümü ayakkabı imalatı atölyeleri olacağını söyleyen İsa, bunun yanında Tekstil , Demir Doğrama, Çerez fabrikaları ve plastik döküm fabrikaları olacağını belirtti.

İş adamları hangi bölgelere ihracat yapabilecek?

Öncelikle her atölyeden 3 kişiye Türkiye’ye giriş çıkış izni verileceğini ve iş adamlarına  ihracat konusunda her türlü güvencenin sağlanacağını söyleyen Hüseyin İsa, aynı zamanda yatırımcıların Türkiye üzerinden 3’cü bir ülkeye transit ihracat yapabileceklerini söyledi.

Sanayii ve Ticaret Odasına kayıtlı kaç iş adamı var?

Şuana kadar 650 iş adamının ticaret odasına kayıt yaptırdığını söyleyen İsa, bu sayının ileriki dönemde iki katına çıkacağını ve son çok yakın bir tarihte Çobanbey’in elektrik sorunununda çözüme kavuşacağını sözlerine ekledi.

 

 

İbrahim Bozan – Türkmen Ajans

557 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Türkmen Ajans Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.